Citfin oslavil 25. narozeniny

Píše se 27. září roku 1996 a vzniká malá ambiciózní firma CITCO – Finanční Trhy a.s. O dva roky později a jen s několika zaměstnanci, získává první potřebné licence od ČNB, opravňující ke směně deviz pro firemní klientelu. Firma se postupně rozrůstala a přicházely nové licence, zaměstnanci, možnosti i vize. Začátkem nového tisíciletí získalo už středně velké CITCO licenci k provádění termínových obchodů, čímž se možnosti nabízených služeb podstatně rozšířily.

Čas plynul dál a CITCO získávalo nové klienty, rozšiřovalo svůj team a postupně se z něj stával klíčový hráč na trhu v oblasti směny deviz a jako jedni z prvních v republice jsme získali licenci na zajišťování proti kurzovým rizikům. Firmy díky nám zjistily, že ryze česká firma vybudovaná z ničeho dokáže nabídnout vysoce kvalitní a sofistikované produkty ve finančním světě a umí v mnohém překonat nadnárodní banky. Počty spokojených klientů šly strmě vzhůru.

Svět v roce 2008 zachvátila finanční krize, která postupně přerostla do krize hospodářské. Ve stejném roce vzniká však naše spořitelní družstvo, které má hrát v budoucnu zásadní roli pro náš rozvoj. CITCO – Finanční trhy a.s. se přestěhovalo do nových prostor v Nových Butovicích v Praze, kde sídlíme dodnes.

O dva roky později přicházejí dva zásadní milníky. Jedním je rebrand na dnes známý Citfin – Finanční trhy a.s. a Citfin, spořitelní družstvo začíná nabízet multiměnový účet EASY, který je dodnes nejširším na trhu. Možnost mít až 30 různých světových měn pod jedním číslem účtu, navíc zdarma, se ukázala jako skvělý nápad, který usnadňuje a zefektivňuje firmám život.

Během následující dekády se Citfin postupně stal v české nebankovní sféře jedničkou na trhu v oblasti směny deviz a zahraničního platebního styku. Dnes vysoce stabilní, stále ryze česká a úspěšná firma zaměstnává téměř 100 lidí. Náš obrat směnných obchodů dosáhl v roce 2020 úctyhodných 185 mld. korun. Zrealizovali jsme necelý milion platebních transakcí a naše služby již využilo skoro 17 tisíc spokojených klientů.  

Jsem hrdá na to, co jsme dokázali a že jsem součástí tohoto skvělého příběhu. Čtvrt století je už pořádný kus života a já pevně věřím, že jsme získali dost zkušeností a zároveň neztratili dravost a schopnost mít dobré nápady, které naši klienti ocení. Všem našim zákazníkům, zaměstnancům i partnerům děkuji, že nám věří a že i oni jsou součástí naší rodiny.

Citfine, vše nejlepší k narozeninám. Už 25 let měníme devizový trh a náš příběh pokračuje.

Martina Zvěřinová