Měnový Order

Každý poradce říká, buďte efektivní a online, ale kde na to vzít čas? Podnikatelé jsou ve firmě, ve skladu, ve výrobě nebo u zákazníků a jednoduše nestíhají hlídat online vývoj kurzu koruny. Přitom je to klíčová součást každého obchodu. Potřebujete co nejvýhodnější kurz měn?

Kurz koruny si jednoduše nechte hlídat a zůstaňte v klidu. Měnový Order za vás sám automaticky kurz euro, kurz dolar, kurz libra a další kurz měn pohlídá.

Výhody automatické směny

Šetříte svůj čas

Nemusíte průběžně sledovat vývoj kurzů za účelem profitu či omezení kurzovních ztrát. Měnový Order závazně hlídá vaše devizové kurzy 24 hodin denně, 5 dnů v týdnu.

Nízké limity

Sjednání Měnového Orderu je možné již od 10.000 EUR, nebo 10.000 USD u šesti vybraných měn.

Směna do 16 měn

Order můžete uzavřít v měnách: EUR, USD, PLN, GBP, CHF, CZK, NOK, SEK, DKK, HUF, JPY, CAD, AUD, RUB, RON, CNY.

Nastavte si hranice

Dva pojmy, TAKE PROFIT a STOP LOSS, určují vaše pokyny k automatickému nákupu či prodeji měny za vámi požadovaný nebo nejhůře akceptovatelný kurz.

Zkušenosti klientů s Měnovým Orderem

Helena Zumr Janů | HD COMMODITY s.r.o.

Naše zboží z 90 % prodáváme zahraniční klientele. Vývoj těchto cen zboží je plně závislý na kurzovém vývoji. Pokud chceme sjednat ten nejvýhodnější kurz, nastavíme si Měnový Order na námi požadovanou hranici, kdy uvedeme částku a časový interval, ve kterém chceme Order uskutečnit a hlídat. Pokud se tímto směrem kurz měn pohne, systém nám tuto požadovanou směnu deviz provede automaticky a my s tím nemáme žádné další starosti.

Helena Zumr Janů
jednatelka, HD COMMODITY s.r.o.Prague Pride realizuje příchozí platby ze zahraničních grantů a dotací v různých měnách, zejména v eurech a dolarech. Jako nezisková organizace potřebujeme využít doslova každou korunu efektivně, takže zahraniční měny směňujeme do českých korun v nejlepším možném kurzu. V Citfin proto využíváme Měnový Order. Nastavíme si pro nás optimální hranici hlídání pro kurz měn, za který chceme směnit. Jelikož vše funguje automaticky, nemusíme se o nic víc starat.

Radek Miřácký
zástupce Prague Pride z.s.

Volejte zdarma, pište kdykoliv

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8.00 do 17.30 hod.

Jak to celé funguje

Zavoláte na dealingové oddělení. Sjednáte si závazné hlídání kurzu na devizy v požadovaném časovém období.

Následně z dealingového oddělení obdržíte emailem konfirmaci sjednaného Orderu.

Citfin za vás hlídá vývoj kurzu na devizovém trhu přesně podle požadavku. Klidně až celý rok.

Order se zrealizuje automaticky při dosažení požadované úrovně směnného kurzu. O provedení Orderu jste informován emailem a vaše devizy jsou hned připravené.

Dealer vás telefonicky kontaktuje a domluvíte si podmínky vypořádání již zrealizovaného Orderu.

Více možností, více času pro vás

Take Profit Order

Pokyn k automatickému nákupu/prodeji měny za klientem požadovaný kurz. Například při nákupu cizí měny platí, že Order je umístěn pod aktuálním tržním kurzem

Stop Loss Order

Pokyn k automatickému nákupu/prodeji měny za klientem nejhůře akceptovatelný kurz. Například při nákupu cizí měny platí, že Order je umístěn nad aktuálním tržním kurzem.

Kombinace

Využití výhod Take Profit Orderu a Stop Loss Orderu za účelem generování zisku, či omezení kurzovních ztrát.

Dokumenty ke stažení

  Měnový Order | Případová studie 920 KB Stáhnout

Časté dotazy

Měnový Order je královskou disciplínou. Přináší jednoduchost a výjimečnost – pracuje, když vy máte volno. S dealerem nastavíte parametry obchodu a kurz, za který chcete směnit. Jakmile se na trhu váš kurz objeví, třeba jen na vteřinu v noci, obchod se automaticky provede a vy druhý den řešíte pouze vypořádání. Efektivní je Order nastavit před zasedáním ČNB nebo před zveřejněním důležitých zpráv.

Měnový Order je závazná objednávka směny deviz, na jejímž základě vám automaticky zobchodujeme požadované devizy, pakliže kurz euro, kurz dolar či jiné měny na trhu dosáhne vámi požadované úrovně. Tuto objednávku sjednáte na dealingovém oddělení Citfin.

V okamžiku, kdy se kurz měn dostane na vámi určenou úroveň, směna deviz se automaticky realizuje a následně je s vámi domluveno vypořádání této transakce. Pokud se kurz nedostane na vámi určenou úroveň, Měnový Order zaniká.

To se stává, ale stále máte možnost, že v noci proběhne nějaký velký výkyv a je příležitost skvěle nakoupit či prodat. Když se váš kurz neobjeví, Order automaticky zaniká.

Existující Měnový Order, který nebyl dosud zrealizován, máte možnost zrušit. Pokud již došlo k jeho samotné realizaci, tedy např. kurz euro, kurz dolar atd. na trhu dosáhl vámi požadované úrovně, je pro vás Měnový Order a jeho vypořádání závazné. Směna deviz totiž již proběhla a následně se řeší jen vypořádání obchodu.

To je vlastně na tom to nejkrásnější. U dobrých obchodníků je tohle vše zdarma.

10 000 EUR

10 000 USD

U ostatních měn jsou limity individuální dle jednotlivých měn.

Maximálně na 360 dnů.

Není, jedná se o produkt, který je přístupný všem našich klientům.