Zlotý nejlevnější v historii – zafixujte si ho chytře i do budoucna

Nikdy nebylo možné koupit PLN tak výhodně jako dnes. Při vypořádání obchodu do 30 dní navíc bez nutnosti skládat zálohu!  

Koruna vůči zlotému posiluje, protože ČNB zvedá sazby rychleji než Polská národní banka. Prostor pro růst sazeb je však u našich severních sousedů větší, a proto výhodná situace na směnném kurzu PLNCZK nemusí trvat dlouho.

Ceny zboží letí raketově vzhůru a na tuto situaci reaguje česká i polská centrální banka zvyšováním úrokových sazeb. Postup národních bank může mít negativní dopad na investiční záměry firem, ale i z této situace se dá vytěžit zajímavá výhoda. Prostor pro zpřísňování měnových podmínek je v Polsku přeci jen větší než u nás, a proto se dá předpokládat, že zlotý začne brzy posilovat rychleji než koruna.

Pro českého importéra z Polska je domácí měna v blízkosti hladiny 5,40 PLNCZK velmi příjemnou skutečností, proto je na místě uvažovat o zafixování měnového kurzu. Pokud si importér nyní sjedná na měnovém páru PLNCZK FORWARD, získá tím jistotu výhodného směnného kurzu až na dva roky dopředu.

I když v ekonomice existuje mnoho neznámých, mohou dovozci díky aktuálně příznivému kurzu v kombinaci s termínovým obchodem získat potřebnou jistotu.

Využijte aktuální situaci na trhu pro fixaci kurzu PLNCZK a kontaktujte Citfin na telefonu 234 092 020.

Jaké termínové obchody Citfin nabízí? Více zde: Termínové obchody, Forwardy – Citfin