Zlotý nejlevnější v historii – zafixujte si ho i do budoucna

Nikdy nebylo možné koupit PLN tak výhodně jako dnes. Koruna vůči zlotému posiluje, protože ČNB zvedá sazby rychleji než Polská národní banka. Prostor pro růst sazeb je však u našich severních sousedů větší, a proto výhodná situace na směnném kurzu PLNCZK nemusí dlouho trvat.

Ceny zboží letí raketově vzhůru a na tuto situaci reaguje česká i polská centrální banka zvyšováním úrokových sazeb. Postup národních bank může mít negativní dopad na investiční záměry firem, ale i z této situace se dá vytěžit zajímavá výhoda. Prostor pro zpřísňování měnových podmínek je v Polsku přeci jen větší než u nás, a proto se dá předpokládat, že zlotý začne brzy proti koruně posilovat.

Pro českého importéra z Polska je domácí měna v blízkosti historické hladiny 5,50 PLNCZK velmi příjemnou skutečností, proto je na místě uvažovat o zafixování měnového kurzu. Pokud si importér nyní sjedná na měnovém páru PLNCZK FORWARD, získá tím jistotu výhodného směnného kurzu až na dva roky dopředu.

I když v ekonomice existuje mnoho neznámých, mohou dovozci díky aktuálně příznivému kurzu v kombinaci s termínovým obchodem získat potřebnou jistotu.

Využijte aktuální situaci na trhu pro fixaci kurzu PLNCZK a kontaktujte Citfin na telefonu 234 092 020.

Jaké termínové obchody Citfin nabízí? Více zde: Termínové obchody, Forwardy – Citfin