Zamluvte si dnešní kurz na budoucí vypořádání

Silná koruna, která se dostává na několikaměsíční maxima k euru i k dolaru vytváří ideální situaci k zajištění kurzu forwardem.

Líbí se vám dnešní kurz české koruny k euru nebo k dolaru, ale takto silná koruna by se vám hodila až za pár týdnů, nebo měsíců? Nevadí, sjednejte si s našimi dealery forward. Dnešní kurz si tak objednáte na budoucí vypořádání dle vaší potřeby. Na takovéto zajištění dnešního kurzu potřebujete pouze 5 % zálohu, která vám navíc neleží ladem, ale vydělává.

Naši dealeři jsou vám plně k dispozici na tel.: 234 092 020.

Poslední týdny ukazují, že pohyb české koruny je velký a dlouhodobé důvody pro její další posílení příliš nenacházíme. Časem pozitivní vliv schváleného balíčku EU vyprchá a dá se předpokládat, že česká koruna zamíří opět ke slabším úrovním. Tuto tezi opíráme především o přetrvávající nízkou aktivitu v ekonomice a o nejistotu na trzích.  

Česká koruna posílila k euru až k 26,30 EURCZK. K dolaru se dnes ráno obchoduje pod 22,85 USDCZK. Za tímto posílením domácí měny stojí především pozitivní nálada na trzích, která vychází ze včerejší dohody šéfů EU o stanovení objemu fondu podpory pro jednotlivé ekonomiky. Česko si z tohoto fondu může sáhnout potenciálně až na více než 236 mld. korun. K euru i k dolaru je koruna nejsilnější od letošního března.

Tento „dárek“ od EU, který přivezla česká administrativa, by měl jít podle A. Babiše zejména do investic na digitalizaci, do zdravotnictví a do automobilového průmyslu. Bez povšimnutí by neměly zůstat ani investice do výstavby dálnic.

Ing. Tomáš Volf tomas.volf@citfin.cz   +420 234 092 332

Devizovým trhem se zabývá od roku 2005 a analytické činnosti se věnuje od roku 2008. Jeho doménou jsou analýzy makroekonomických údajů, mezinárodní politika a jeho komentáře přebírají domácí média.