Euro je nejlevnější za více než 10 let, zafixujte si výhodný kurz! Při vypořádání obchodu do 30 dní navíc bez nutnosti skládat zálohu!

Koruna v posledních dvou měsících proti euru posílila až o 80 haléřů především z důvodu rekordního zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB. Po posledním zvýšení ale z úst guvernéra Jiřího Rusnoka zaznělo, že se cyklus období zvyšování sazeb chýlí ke svému konci. Proti dalšímu zpevňování koruny navíc „hraje“ plánované několikanásobné letošní navyšování sazeb na americkém dolaru, s prvním zvýšením se počítá v polovině března. Navíc i ECB již změnila svou rétoriku a zvyšování sazeb na euru pro letošní rok již vyloučeno není. V případě zvýšení sazeb na dolaru i euru by se pravděpodobně snížil zájem o středoevropské měny a šance na další posílení koruny by se snížila.

V kontextu aktuální situace na ukrajinsko-ruské hranici je budoucí vývoj „eurokoruny“ značně nejistý. V případě provedení ruského útoku na ukrajinské území bychom se pravděpodobně dočkali oslabení všech středoevropských měn.

Termínový obchod Vám upravíme na míru. Čerpat z forwardu lze i průběžně díky měnovým swapům, a tak firma nemusí čekat až na konečné datum jeho vypořádání.

I když v ekonomice existuje mnoho neznámých, mohou firmy díky obezřetnému využívání termínových obchodů získat alespoň nějakou jistotu – zafixovaný kurz.

Využijte aktuální situaci na trhu pro fixaci kurzu EURCZK a kontaktujte Citfin na telefonu 234 092 020.

Jaké termínové obchody Citfin nabízí? Více zde: Termínové obchody, Forwardy – Citfin