Jsme Citfin.

Experti na cizí měny

Devizové kurzy, směna deviz a devizový účet pro firemní klientelu obchodující se zahraničím.

Devizová kalkulačka Chci pohlídat kurz

Nakoupit nebo prodat cizí měnu

Výhodné devizové kurzy bez limitu a vysoká rychlost vypořádání obchodu.

Situace, kterou potřebuji vyřešit

 • Dovážím zboží ze zahraničí a prodávám ho na českém trhu.
 • Několikrát měsíčně hradím svým zahraničním dodavatelům za faktury v různých měnách.
 • Mám pouze korunový účet v bance a z něj faktury proplácím zadáním zahraničního platebního příkazu.
 • U převodu peněz z korunového účtu na cizí měnu tak ztrácím několik desítek haléřů. Stejně tak každá platba se mi prodraží v řádu stokorun.
 • Potřebuji výhodněji směňovat, zlevnit platby do/ze zahraničí a celkově ověřitelně ušetřit.



Jsme velkoobchod s převážně bio zemědělskými komoditami, naší hlavní obchodní komoditou jsou olejnatá semínka v bio kvalitě, které dovážíme převážně z Ruska a Kazachstánu. Zabýváme se importem a exportem i jiných zemědělských komodit. Jsme takovým mostem mezi východem a západem. Platby přijímáme primárně v EUR a výdaje máme v různých měnách, do kterých pak dle potřeby směňujeme. Největší devízou pro nás je výhodný směnný kurz.

Valerij Torejev
jednatel, AGRIWELL s.r.o.



Naše společnost AGRIWELL s.r.o. má za sebou několik let skvělých zkušeností s výhodnými směnnými kurzy u Citfin. Již před několika lety jsem zjistil, že u Citfin můžeme ušetřit až několik desítek haléřů na každé směně. A při větších částkách je ten rozdíl opravdu více než patrný. Také bych ocenil jejich poskytovanou zákaznickou podporu, která nám vždy se vším pomůže.

Petr Špaček
Chief Financial Operating Officer, AGRIWELL s.r.o.

Co pro vás a za vás můžeme vyřešit

 • S námi dosáhnete na výhodnější směnný kurz při nákupu i prodeji deviz. Obchodujeme online na devizovém trhu.
 • U spotových obchodů nemáme nastaveny žádné minimální objemové limity pro směny. Umožníme vám směnu i opravdu nízkých částek.
 • Směnné obchody vypořádáme rychle a rovnou za vás zprostředkujeme i zahraniční platby. Poplatky za odchozí zahraniční platby máme nízké, příchozí zahraniční platby jsou zdarma. Navíc vaše platby do zahraničí zrychlíme.
 • Se stávajícím korunovým účtem si vystačíte. Nebudete potřebovat zakládat žádné nové účty v bance, natož devizové.

 

Směna deviz

Jste podnikatel nebo společnost obchodující se zahraničím a výhodná směna deviz je přesně to, co potřebujete? Na nákup a prodej deviz v Citfin se nevztahují žádné minimální limity. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. U nás máte vždy přehled o tom, co je deviza, jak se pohybují kurzy devizového trhu, kurzy měn online. Kurz euro, kurz dolar, kurz libra a další kurz měn je vám vždy k dispozici.

Směna deviz online

Obchodujte kurzy devizového trhu bez nutnosti telefonického kontaktu. Jednoduše si zřiďte v našem internetovém bankovnictví možnost směny online a můžete začít. Využívejte kurzy měn online rychle a pohodlně a obchodujte kurz euro online. Zjistěte, co znamená deviza, foreign exchange devizy, aktuální kurz dolaru, aktuální kurz libry a další.

Zahraniční platby

Hradíte do zahraničí? Nebo přijímáte devizy v cizí měně?
Zahraniční platební styk provádíme rychle, levně a bezpečně. Umíme i exotické destinace.

Naše devizová kalkulačka vám umožní jednoduše spočítat kurzy pro nákup a prodej cizí měny. Směna deviz je doménou našich dealerů. S kurzy měn budete mít vždy přehled o vývoji měn.

Měnový Order

Každý poradce říká, buďte efektivní a online, ale kde na to vzít čas? Podnikatelé jsou ve firmě, ve skladu, ve výrobě nebo u zákazníků a jednoduše nestíhají hlídat online vývoj kurzu koruny. Přitom je to klíčová součást každého obchodu. Potřebujete co nejvýhodnější kurz měn?

Kurz koruny si jednoduše nechte hlídat a zůstaňte v klidu. Měnový Order za vás sám automaticky kurz euro, kurz dolar, kurz libra a další kurz měn pohlídá.

Volejte zdarma, pište kdykoliv

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8.00 do 17.30 hod.

 

Zajištění kurzového rizika proti nežádoucím výkyvům kurzu

Termínové obchody zafixují devizové kurzy až na dva roky dopředu.

Situace, kterou potřebuji vyřešit

 • Řídím finance ve výrobní společnosti. Výrobky firmy vyvážím na zahraniční trhy, stejně tak mám několik zahraničních dodavatelů a chci mít jistotu budoucí hodnoty směnného kurzu.
 • Potřebuji vytvořit ceníky, tedy nacenit svoje výrobky na delší dobu dopředu. Velkou neznámou při cenotvorbě je pro mě směnný kurz a jeho nepředvídatelné výkyvy.
 • Musím však být konkurenceschopný, tj. správně vyčíslit nákladovou stranu firmy i z hlediska vývoje směnných kurzů.
 • Potřebuji měnové zajištění.

 

Petr Čížek | BÖLLHOFF, s.r.o.

U Citfin využíváme tzv. forwardové obchody, což je velmi důležitý instrument. Prostřednictvím forwardu si jednoduše zafixujeme kurz pro všechny známé závazky, které budeme muset v budoucnu, v cizí měně, zaplatit. Nemusíme se obávat ztrát z kurzových výkyvů. Na zajištění u Citfin si cením především jeho flexibility. Forward mohu uzavřít, když to vyhovuje mně. Nemusím čekat až na jeho ukončení a finanční prostředky z něj mohu čerpat i dříve, podle potřeby.

Petr Čížek
jednatel, BÖLLHOFF, s.r.o.

Radek Maděra | CK Arcadia Air, s.r.o.

Potřebujeme-li zafixovat kurz k cenám našich zájezdů, jednoduše se domluvíme s naším dealerem u Citfin, uzavřeme Forward a počkáme si na vhodný okamžik, kdy daný směnný obchod zrealizujeme. Milý a osobní přístup na Citfin rovněž oceňuji a všem doporučuji.

Radek Maděra
manažer, CK Arcadia Air, s.r.o.

Zajištění měnového rizika za vás můžeme vyřešit

 • Zajistíme vám stabilní devizové kurzy až na dva roky dopředu. Výkyvy směnných kurzů vás více nebudou trápit díky měnovému zajištění.
 • Vypořádání termínových obchodů se vám přizpůsobí. Termínových obchodů umíme několik druhů. Forwardy si vyberete přesně podle svých potřeb.
 • Měnovým Swapem dokážeme posunout konečné datum vypořádání na dříve nebo i na později.
 • Zafixujeme vám částky už od 10 000 EUR nebo 10 000 USD. Nabídneme vám možnost využití treasury linky.
 • Zajištění měnového rizika s našimi dealery je jednoduché a rychlé.

 

 

Termínové obchody
Forwardy

Úspěšní říkají, že forward je nezbytný

Fixujte kurz koruny i krátkodobě. Připravujete kalkulace na příští měsíc? Vyhovuje vám dnešní kurz koruny? Celý následující měsíc si zafixujte. Již dnes s námi sjednejte zajištění aktuálního kurzu na měsíc, a to bez zálohy, bez poplatků a výhodně! Pokud řídíte cash-flow firmy a nefixujete směnný kurz koruny, pak vám možná ujíždí vlak i s konkurencí.

Nakupujete nebo prodáváte cizí měnu a chcete se vyhnout negativním důsledkům kolísání kurzu a potřebujete kurzové zajištění? Sjednejte Měnový Forward a zafixujte si forwardový kurz přes aktuální kurz měn až na dva roky dopředu.

Měnový Order

Každý poradce říká, buďte efektivní a online, ale kde na to vzít čas? Podnikatelé jsou ve firmě, ve skladu, ve výrobě nebo u zákazníků a jednoduše nestíhají hlídat online vývoj kurzu koruny. Přitom je to klíčová součást každého obchodu. Potřebujete co nejvýhodnější kurz měn?

Kurz koruny si jednoduše nechte hlídat a zůstaňte v klidu. Měnový Order za vás sám automaticky kurz euro, kurz dolar, kurz libra a další kurz měn pohlídá.

Volejte zdarma, pište kdykoliv

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8.00 do 17.30 hod.

 

Hodil by se mi jediný devizový účet pro všechny měny

Vedení jediného účtu až v 27 měnách zdarma. Europlatby pouze za 2 Kč.

Situace, kterou potřebuji vyřešit

 • Mám zahraniční dodavatele i odběratele. Vlastním hned několik devizových účtů. Provozuji např. e-shop.
 • Každý měsíc mi přichází spousta drahých plateb v cizích měnách a tyto devizy mi např. přes platební brány končí na korunovém účtu. Směna deviz se tak provádí automaticky a nemůžu ovlivnit devizový kurz.
 • Nebo zahraniční platbu od svého odběratele směřuji rovnou na devizový účet. Přesto mě následně trápí nevýhodný směnný kurz, vysoké poplatky za příchozí platby a za vedení devizových účtů.
 • Platím faktury zahraničním odběratelům a jsem nucen cizí měnu následně nakupovat a provádět zahraniční platby. Nechci tratit na směnném kurzu ani na poplatcích.

 



Zabýváme se importem a prodejem sportovního autopříslušenství a doplňků pro tuning. Dovážíme z celého světa od USA až po Japonsko. Proto potřebujeme mít různé měny pod jednou střechou a k tomu nám multiměnový účet u Citfin zcela vyhovuje. Takový komfort mi žádná banka nedokázala poskytnout.

Luděk Roubal
jednatel, Escape6 s.r.o.

Petr Čížek | BÖLLHOFF, s.r.o.

Zpočátku jsme prováděli zahraniční platby a nakupovali cizí měnu výhradně u bank. Časem jsme však přestali být spokojení s výší bankovních poplatků. Měli jsme pocit, že vyhazujeme peníze oknem. Pak jsme objevili multiměnový účet EASY od Citfin a vydali se novou cestou. Výsledkem byly úspory, kterými jsme byli velmi mile překvapeni.

Petr Čížek
jednatel, BÖLLHOFF, s.r.o.

Co pro vás a za vás můžeme vyřešit

 • Zdarma vám sjednotíme pod jedno číslo účtu až 27 měn. Firemní multiměnový účet EASY je také a bez poplatku.
 • Nabídneme vám vždy výhodný směnný kurz. Vy sami si určujete co, kdy a kolik směníte – buď telefonicky na našem dealingovém oddělení nebo online v internetovém bankovnictví.
 • Pomůžeme vám zrychlit a zlevnit zahraniční platební styk. Europlatby jsou u nás za cenu tuzemských plateb, a to pouze za 2 Kč.
 • Příchozí zahraniční platby od odběratelů (i z platebních bran) jsou zdarma a lze je jednoduše přesměrovat na Firemní multiměnový účet EASY.
 • Budete mít možnost propojit internetové bankovnictví s firemním účetnictvím. Tím zpřehledníte i řízení cash-flow vaší firmy.

Multiměnový účet EASY

Potřebujete ke svému podnikání zahraniční multiměnový účet?

Pak může být devizový účet, vedený až ve 27 měnách vč. kurz euro, kurz dolar, kurz libra atd. tím, co vám významně zjednoduší a zlevní vaše finanční operace.

Zahraniční platby

Hradíte do zahraničí? Nebo přijímáte devizy v cizí měně?
Zahraniční platební styk provádíme rychle, levně a bezpečně. Umíme i exotické destinace.

Naše devizová kalkulačka vám umožní jednoduše spočítat kurzy pro nákup a prodej cizí měny. Směna deviz je doménou našich dealerů. S kurzy měn budete mít vždy přehled o vývoji měn.

Směna deviz online

Obchodujte kurzy devizového trhu bez nutnosti telefonického kontaktu. Jednoduše si zřiďte v našem internetovém bankovnictví možnost směny online a můžete začít. Využívejte kurzy měn online rychle a pohodlně a obchodujte kurz euro online. Zjistěte, co znamená deviza, foreign exchange devizy, aktuální kurz dolaru, aktuální kurz libry a další.

Volejte zdarma, pište kdykoliv

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8.00 do 17.30 hod.

 

Můžu si počkat na lepší kurz a směnit výhodněji

Měnový Order za vás hlídá kurz 24 hodin denně, 5 dnů v týdnu.

Situace, kterou potřebuji vyřešit

 • Nemám čas ani možnost neustále sledovat výkyvy kurzu na trhu, ale chci směnit co nejvýhodněji.
 • Aktuální směnný kurz mi nevyhovuje a mohu si počkat na výhodnější.  Nijak mě netlačí splatnost faktur.
 • Kurz na trhu teď není špatný, docela by mi i vyhovoval, ale chtěl bych ještě lepší. Na druhou stranu potřebuji ihned směnit, když se kurz na trhu začne zhoršovat a vývoj půjde proti mým představám.

 

 



Prague Pride realizuje příchozí platby ze zahraničních grantů a dotací v různých měnách, zejména v eurech a dolarech. Jako nezisková organizace potřebujeme využít doslova každou korunu efektivně, takže zahraniční měny směňujeme do českých korun v nejlepším možném kurzu. V Citfin proto využíváme Měnový Order. Nastavíme si pro nás optimální hranici hlídání kurzu, za který chceme směnit. Jelikož vše funguje automaticky, nemusíme se o nic víc starat.

Radek Miřácký
ekonom, Prague Pride z.s.

Helena Zumr Janů | HD COMMODITY s.r.o.

Naše zboží z 90 % prodáváme zahraniční klientele. Vývoj těchto cen zboží je plně závislý na kurzovém vývoji. Pokud chceme sjednat ten nejvýhodnější kurz, nastavíme si Měnový Order na námi požadovanou hranici, kdy uvedeme částku a časový interval, ve kterém chceme Order uskutečnit a hlídat. Pokud se tímto směrem kurz pohne, systém nám tuto požadovanou částku smění automaticky a my s tím nemáme žádné další starosti.

Helena Zumr Janů
jednatelka, HD COMMODITY s.r.o.

Co pro vás a za vás můžeme vyřešit

 • Směnný kurz pohlídáme za vás 24 hodin denně, 5 dnů v týdnu. Nemusíte průběžně sledovat devizový trh za účelem profitu či omezení kurzovních ztrát.
 • Sdělíte nám jen váš závazný požadavek na kurz a vyberete si typ Měnového Orderu. Tím nám dáte pokyn k automatickému nákupu či prodeji měny za vámi požadovaný nebo nejhůře akceptovatelný kurz. Případně nastavíte kombinaci obojího, ať máte jistotu. My pak hlídáme kurz za vás, klidně i rok. Jakmile dojde na trhu k dosažení vašeho požadovaného kurzu, automaticky se provede směna.
 • Existující Order, který nebyl dosud zrealizován, máte možnost zrušit.

Měnový Order

Každý poradce říká, buďte efektivní a online, ale kde na to vzít čas? Podnikatelé jsou ve firmě, ve skladu, ve výrobě nebo u zákazníků a jednoduše nestíhají hlídat online vývoj kurzu koruny. Přitom je to klíčová součást každého obchodu. Potřebujete co nejvýhodnější kurz měn?

Kurz koruny si jednoduše nechte hlídat a zůstaňte v klidu. Měnový Order za vás sám automaticky kurz euro, kurz dolar, kurz libra a další kurz měn pohlídá.

Termínové obchody
Forwardy

Úspěšní říkají, že forward je nezbytný

Fixujte kurz koruny i krátkodobě. Připravujete kalkulace na příští měsíc? Vyhovuje vám dnešní kurz koruny? Celý následující měsíc si zafixujte. Již dnes s námi sjednejte zajištění aktuálního kurzu na měsíc, a to bez zálohy, bez poplatků a výhodně! Pokud řídíte cash-flow firmy a nefixujete směnný kurz koruny, pak vám možná ujíždí vlak i s konkurencí.

Nakupujete nebo prodáváte cizí měnu a chcete se vyhnout negativním důsledkům kolísání kurzu a potřebujete kurzové zajištění? Sjednejte Měnový Forward a zafixujte si forwardový kurz přes aktuální kurz měn až na dva roky dopředu.

Hlídání kurzu přes SMS

Potřebujete nezávazně hlídat směnný kurz? Při dosažení vámi požadované hodnoty vám obratem odešleme informativní SMS na váš mobil. Nebo chcete mít neustálý přehled o vývoji kurzu? Objednejte si zdarma SMS upozornění až 3x denně, 5 dnů v týdnu. Pohlídáme vám až 27 měnových párů!

Volejte zdarma, pište kdykoliv

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8.00 do 17.30 hod.

 


    Jsem klient Citfin

  Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném v dokumentu Informace o zpracování klientských osobních údajů Citfin – Finanční trhy, a.s. a Citfin, spořitelní družstvo. Proti tomuto zpracování vašich osobních údajů můžete kdykoliv vznést námitku zasláním e-mailu na adresu marketing@citfin.cz.

  Proč obchodovat s Citfin?

  Vždy nalezneme řešení

  Jsme experti na cizí měny, proto si poradíme i s nestandardními požadavky.

  Jsme super

  To o nás říkají naši klienti. Osobní přístup naplňujeme zájmem a příjemnou atmosférou.

  Neděláme rozdíly

  S námi si i malý podnikatel sáhne na komfort služeb velkých korporací.