Zajištění kurzového rizika proti nežádoucím výkyvům kurzu

Situace, kterou potřebuji vyřešit

Řídím finance ve výrobní společnosti. Výrobky firmy vyvážím na zahraniční trhy, stejně tak mám několik zahraničních dodavatelů a chci mít jistotu budoucí hodnoty směnného kurzu.

Potřebuji vytvořit ceníky, tedy nacenit svoje výrobky na delší dobu dopředu. Velkou neznámou při cenotvorbě je pro mě směnný kurz a jeho nepředvídatelné výkyvy.

Musím však být konkurenceschopný, tj. správně vyčíslit nákladovou stranu firmy i z hlediska vývoje směnných kurzů.

Potřebuji měnové zajištění.

 

Jak to řeší jiní

Petr Čížek | BÖLLHOFF, s.r.o.

U Citfin využíváme tzv. forwardové obchody, což je velmi důležitý instrument. Prostřednictvím forwardu si jednoduše zafixujeme kurz pro všechny známé závazky, které budeme muset v budoucnu, v cizí měně, zaplatit. Nemusíme se obávat ztrát z kurzových výkyvů. Na zajištění u Citfin si cením především jeho flexibility. Forward mohu uzavřít, když to vyhovuje mně. Nemusím čekat až na jeho ukončení a finanční prostředky z něj mohu čerpat i dříve, podle potřeby.

Petr Čížek
jednatel, BÖLLHOFF, s.r.o.

Radek Maděra | CK Arcadia Air, s.r.o.

Potřebujeme-li zafixovat kurz k cenám našich zájezdů, jednoduše se domluvíme s naším dealerem u Citfin, uzavřeme Forward a počkáme si na vhodný okamžik, kdy daný směnný obchod zrealizujeme. Milý a osobní přístup na Citfin rovněž oceňuji a všem doporučuji.

Radek Maděra
manažer, CK Arcadia Air, s.r.o.

Zajištění měnového rizika za vás můžeme vyřešit

Zajistíme vám stabilní devizové kurzy až na dva roky dopředu. Výkyvy směnných kurzů vás více nebudou trápit díky měnovému zajištění.

Vypořádání termínových obchodů se vám přizpůsobí. Termínových obchodů umíme několik druhů. Forwardy si vyberete přesně podle svých potřeb.

Měnovým Swapem dokážeme posunout konečné datum vypořádání na dříve nebo i na později.

Zafixujeme vám částky už od 10 000 EUR nebo 10 000 USD. Nabídneme vám možnost využití treasury linky.

Zajištění měnového rizika s našimi dealery je jednoduché a rychlé.

 

 

Volejte zdarma, pište kdykoliv

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8.00 do 17.30 hod.


    Jsem klient Citfin

  Odesláním údajů nám umožňujete zpracování osobních údajů v rozsahu definovaném v dokumentu Informace o zpracování klientských osobních údajů Citfin – Finanční trhy, a.s. a Citfin, spořitelní družstvo. Proti tomuto zpracování vašich osobních údajů můžete kdykoliv vznést námitku zasláním e-mailu na adresu marketing@citfin.cz.

  Může se vám hodit, podívejte se

  Termínové obchody
  Forwardy

  Úspěšní říkají, že forward je nezbytný

  Fixujte kurz koruny i krátkodobě. Připravujete kalkulace na příští měsíc? Vyhovuje vám dnešní kurz koruny? Celý následující měsíc si zafixujte. Již dnes s námi sjednejte zajištění aktuálního kurzu na měsíc, a to bez zálohy, bez poplatků a výhodně! Pokud řídíte cash-flow firmy a nefixujete směnný kurz koruny, pak vám možná ujíždí vlak i s konkurencí.

  Nakupujete nebo prodáváte cizí měnu a chcete se vyhnout negativním důsledkům kolísání kurzu a potřebujete kurzové zajištění? Sjednejte Měnový Forward a zafixujte si forwardový kurz přes aktuální kurz měn až na dva roky dopředu.

  Měnový Order

  Každý poradce říká, buďte efektivní a online, ale kde na to vzít čas? Podnikatelé jsou ve firmě, ve skladu, ve výrobě nebo u zákazníků a jednoduše nestíhají hlídat online vývoj kurzu koruny. Přitom je to klíčová součást každého obchodu. Potřebujete co nejvýhodnější kurz měn?

  Kurz koruny si jednoduše nechte hlídat a zůstaňte v klidu. Měnový Order za vás sám automaticky kurz euro, kurz dolar, kurz libra a další kurz měn pohlídá.