Můžu si počkat na lepší kurz a směnit výhodněji

Situace, kterou potřebuji vyřešit

Nemám čas ani možnost neustále sledovat výkyvy kurzu na trhu, ale chci směnit co nejvýhodněji.

Aktuální směnný kurz mi nevyhovuje a mohu si počkat na výhodnější.  Nijak mě netlačí splatnost faktur.

Kurz na trhu teď není špatný, docela by mi i vyhovoval, ale chtěl bych ještě lepší. Na druhou stranu potřebuji ihned směnit, když se kurz na trhu začne zhoršovat a vývoj půjde proti mým představám.

 

 

Jak to řeší jiní

Helena Zumr Janů | HD COMMODITY s.r.o.

Naše zboží z 90 % prodáváme zahraniční klientele. Vývoj těchto cen zboží je plně závislý na kurzovém vývoji. Pokud chceme sjednat ten nejvýhodnější kurz, nastavíme si Měnový Order na námi požadovanou hranici, kdy uvedeme částku a časový interval, ve kterém chceme Order uskutečnit a hlídat. Pokud se tímto směrem kurz pohne, systém nám tuto požadovanou částku smění automaticky a my s tím nemáme žádné další starosti.

Helena Zumr Janů
jednatelka, HD COMMODITY s.r.o.Náš dealer ze společnosti Citfin, se kterým jsme téměř v denním kontaktu, nás o změnách kurzového pohybu vždy informuje. Někdy si nastavíme hlídání kurzu pomocí orderu tak, že i přestože se trhy vyvíjejí opačně, směníme vždy za námi akceptovatelný kurz, ať se děje, co se děje, i když se situace na trhu zhoršuje, oproti našim představám.

Barbora Havířová
CFO, ICE Industrial Services a.s.

Co pro vás a za vás můžeme vyřešit

Směnný kurz pohlídáme za vás 24 hodin denně, 5 dnů v týdnu. Nemusíte průběžně sledovat devizový trh za účelem profitu či omezení kurzovních ztrát.

Sdělíte nám jen váš závazný požadavek na kurz a vyberete si typ Měnového Orderu. Tím nám dáte pokyn k automatickému nákupu či prodeji měny za vámi požadovaný nebo nejhůře akceptovatelný kurz. Případně nastavíte kombinaci obojího, ať máte jistotu. My pak hlídáme kurz za vás, klidně i rok. Jakmile dojde na trhu k dosažení vašeho požadovaného kurzu, automaticky se provede směna.

Existující Order, který nebyl dosud zrealizován, máte možnost zrušit.

Může se vám hodit, podívejte se

Měnový Order

Potřebuje co nejvýhodnější kurz, ale nemáte čas hlídat vývoj na devizovém trhu?
Měnový Order za vás sám automaticky směnný kurz pohlídá.

Termínové obchody

Nakupujete nebo prodáváte cizí měnu a chcete se vyhnout negativním důsledkům kolísání kurzu?
Zafixujte si aktuální kurz až na dva roky dopředu.