Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Týdenní analýzy

Co nám přinesla data 48. týdne roku 2016

   EUR / CZK

Nejdůležitější události 48. týdne

•    Proti euru se koruna držela v pásmu 27,03 – 27,07 EUR/CZK

V úterý zveřejněný výsledek HDP z Francie trhy nepřekvapil a ani nezklamal hodnotou 1,1% y/y. Zato důvěra v ekonomiku EU na tržní očekávání nedosáhla. Německá inflace přidala v listopadu 0,1 % m/m, resp. 0,7% y/y. Z Maďarska jsme se dozvěděli velmi pozitivní výsledek míry nezaměstnanosti, která dosáhla na historicky nejnižší úroveň 4,7%. Ve středu v Polsku zveřejnili HDP za 3q, který dopadl dle očekávání trhu na hranici 2,2 y/y. Čtvrtek byl ve znamení PMI (index nákupních manažerů) z průmyslu. Výsledky z Francie, Polska, Maďarska, Španělska a Itálie, ani tyto výsledky do obchodování nijak nezasáhli.  


Co nás čeká v 49. týdnu
Pondělí zahájíme výsledkem PMI ze služeb z Německa a Eurozóny. Ve středu opět z Německa dorazí výsledek průmyslové produkce, která by měla dle očekávání trhu zaznamenat nárůst. V pátek nás čeká průmyslová produkce ve Francii a důležitý bude výsledek zahraničního obchodu v Německu.

     USD / CZK

Nejdůležitější události 48. týdne

•    Koruna s dolarem se obchodovala v pásmu 25,33 – 25,63 USD/CZK

Úterním pozitivním překvapením v USA bylo HDP, které rostlo o 3,2% q/q. Podnikatelská důvěra v Eurozóně byla mírně horší 0,42b. Středeční ADP národní report o zaměstnanosti dopadl výrazně lépe a překvapil trhy výsledkem 268tis.
PMI z průmyslu z Německa a Eurozóny trhy nijak nepřekvapily a měly minimální vliv. Data z amerického trhu práce zveřejněná v pátek, která byla hlavní statistikou týdne, dopadla hůř, než se čekalo. Trh vytvořil 178tis nových pracovních míst, což bylo pod očekáváním trhu. Naopak velmi dobře dopadla americká nezaměstnanost, která klesla na 4,6%.

Co nás čeká v 49. týdnu
Pondělí zahájíme výsledkem PMI ze služeb z Německa a Eurozóny a USA. V Eurozóně nás čekají také maloobchodní tržby. V úterý bude očekávaný výsledek HDP v Eurozóně a z druhé strany Atlantiku bilance zahraničního obchodu.
Ve čtvrtek proběhne nejočekávanější událost týdne, zasedání ECB, která by mělo i nadále pokračovat v programu kvantitavního uvolňování. Standardní bude i report z trhu práce z USA.


Moudro na 49. týden
„Kdo je moudrý? - Kdo se u každého něčemu přiučí. Kdo je silný? - Kdo se umí ovládat. Kdo je bohatý? - Kdo je spokojen se svým osudem.“ – Talmud (kniha)

 

Tato zpráva vyjadřuje názor Citfin – Finanční Trhy a.s. a Citfin, spořitelní družstvo. Slouží pouze k informačním účelům a nelze ji považovat za záruku budoucího vývoje měnových kurzů ani jako doporučení ke sjednání směnného obchodu.