Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Týdenní analýzy

   EUR / CZK

Nejdůležitější události 16. týdne

•    Česká koruna během uplynulého týdne oslabila z 26,65 EUR/CZK na 27,03 EUR/CZK.
•    Uplynulý týden byl na data obecně chudý. Z České republiky stál za zmínku pouze březnový výsledek Indexu cen výrobců (PPI), který dopadl v meziročním vyjádření mírně pod očekávání trhu.
•    V rámci zbylých států střední Evropy k tomu zajímavějšímu patřily polské březnové maloobchodní tržby a průmyslová výroba, v obou případech byly odhady trhy překonány.


Co nás čeká v 17. týdnu

•    Poslední dubnový týden mnoho dat nepřinese. V regionu bude v úterý zasedat a o sazbách rozhodovat maďarská centrální banka. Středeční seance přinese polskou míru nezaměstnanosti a poslední pracovní den týdne pak tentýž výsledek z Maďarska. Z ČR žádná zásadní kurzotvorná data zveřejněna nebudou.

     USD / CZK

Nejdůležitější události 16. týdne

•    Koruna s dolarem se obchodovala v pásmu 24,95 – 25,25 USD/CZK.
•    Předchozí týden příliš zajímavých dat nepřinesl, zčásti to způsobil kratší pracovní týden ve většině evropských zemí i za Atlantikem. Eurodolar nicméně potřeboval pro svůj pohyb relativně širší pásmo 1,0615 – 1,0775 EUR/USD. Za zmínku však rozhodně stojí nedělní první kolo francouzských prezidentských voleb. Ty přinesly na trhy mírnou nervozitu, která se ale projevila spíše poklesem akciových indexů, euru proti americkému dolaru příliš neublížila.
•    V první polovině týdne dorazil výsledek americké březnové průmyslové produkce, která růstem 0,5 % m/m dopadla dle očekávání. To samé se dá říci o obligátních čtvrtečních datech z amerického trhu práce.
•    Pracovní týden zakončily především PMI indexy z výroby i služeb. Zatímco z Evropy dopadaly vesměs o něco lépe, americká data tentokrát mírně za očekáváním zaostala.


Co nás čeká v 17. týdnu
    
•    Ani tento týden na data příliš bohatý nebude. V pondělí však rozhodně za pozornost stojí sledovaný německý IFO Index za duben. Z USA se pak v úterý dočkáme březnových prodejů nových domů a dubnového FED Indexu z oblasti Richmondu.
•    Nejbohatším výsledkovým dnem bude čtvrtek. Postupně se dočkáme dubnových výsledků ekonomických sentimentů z eurozóny a německé inflace (CPI) za stejný měsíc. Odpoledne pak budou zveřejněny obvyklá čtvrteční data z amerického trhu práce a březnový tamní výsledek objednávek zboží dlouhodobé spotřeby.
•    Týden v Evropě pak zakončí německé březnové maloobchodní tržby a předběžný výsledek britského HDP za 1Q. Z USA se v pátek dočkáme dubnové spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity, PMI z oblasti Chicaga a také předběžného výsledku HDP za 1Q.


Moudro na 17. týden
„Odmítne-li žena tvoji lásku a nabídne ti přátelství, nepovažuj to za rozchod. Znamená to, že chce postupovat podle pořadí.“ Molière

 

Tato zpráva vyjadřuje názor Citfin – Finanční Trhy a.s. a Citfin, spořitelní družstvo. Slouží pouze k informačním účelům a nelze ji považovat za záruku budoucího vývoje měnových kurzů ani jako doporučení ke sjednání směnného obchodu.